Debatai: „Ar Lietuvoje turėtų būti uždrausta intensyvi gyvulininkystė?“

2020 m. spalio 20 d. kartu su Goethe’s Institutu organizavome viešus debatus tema: „Ar Lietuvoje turėtų būti uždrausta intensyvi gyvulininkystė?“. Debatai buvo Vokiečių kalbos dienų 2020 „Ö kaip öko?”, skirtų tvarumo temai, dalis. Renginys vyko Vilniaus apskrities Adomo Mickevičiaus bibliotekos Didžiojoje salėje.

Vasaros renginys „Įkvėpk”​

Rugpjūčio 21 – 23 dienomis organizavome vasaros renginį Nidoje „Įkvėpk“. Renginyje dalyvavo 30 jaunų, motyvuotų žmonių, kurie mokėsi debatuoti, dalyvavo seminaruose ir dirbtuvėse, bei gilinosi į Kuršių Nerijos istoriją ir vokišką paveldą.

Diskusija: „Ar Lietuva galėtų pasimokyti iš Vokietijos Holokausto atminimo kultūros?”

2020 m. kovo 6 d. kartu su Vokietijos ambasada Lietuvoje organizavome diskusiją „Ar Lietuva galėtų pasimokyti iš Vokietijos Holokausto atminimo kultūros?“, kuri vyko ambasados Didžiojoje salėje. Pagrindinis diskusijos tikslas buvo palyginti Lietuvos ir Vokietijos Holokausto atminimo kultūras, aptarti jų panašumus ir skirtumus bei istorinį kontekstą.

„Alumni an Schulen“ mokymai

Asociacija nuo 2017 – ųjų Lietuvos mokyklose rengia debatų vokiečių kalba mokymus „Alumni an
Schulen“. Mokymų esmė – moksleivius supažindinti su konkursu „Jugend debattiert in Mittel-, Ost- und
Südeuropa“ ir padėti pasiruošti dalyvavimui konkurse „Alumni an Schulen“.

Debate Your Issue

Šių metų vasario mėnesio pabaigoje asociacija kartu su partneriais iš 5 Europos šalių pradėjo vykdyti tarptautinį „Erasmus+“ programos projektą Debate Your Issue (DYI), kurio tikslas – kovoti su augančiu euroskepticizmu, nesidomėjimu naujienomis bei mažėjančiu įsitraukimu į politiką jaunimo tarpe. Projekto metu jaunimas mokysis priimti ir suprasti kitų žmonių kitokias nuomones bei prisiimti atsakomybę už savo paties žodžius, tokiu būdu prisidėdamas formuojant stiprią, pagarba kitiems žmonėms pasižyminčią bendruomenę.