Saugus internetas: “Ar tėvai turėtų gauti prieigą prie nepilnamečių vaikų socialinių paskyrų?”

2021 m. vasario 9 d. mūsų asociacija kartu su Nacionaline Švietimo Agentūra bei Lietuvos Respublikos ryšių reguliavimo tarnyba minėjo saugesnio interneto dieną.

Ši diena įvairiais renginiais pažymima visame pasaulyje, siekiant atkreipti visuomenės dėmesį į aktualius skaitmeninius iššūkius, skatinant saugesnį, ypač vaikų ir jaunuolių, naudojimąsi internetu ir skaitmeninėmis technologijomis.

Mūsų asociacija, prisidėdama prie šios dienos minėjimo dalyvavo renginyje “Kuriame saugų internetą kartu”, kuris buvo tiesiogiai transliuojami Lietuvos nacionalinės televizijos (LRT)

Šio renginio metu keturios mūsų asociacijos narės debatavo tema “Ar tėvai turėtų gauti prieigą prie nepilnamečių vaikų socialinių paskyrų?”. Debatai apžvelgė ne tik tėvų ir vaikų santykius bei jų išraišką internete, bet nagrinėjo šią temą ir giliau. Kaip turėtų būti (ne)kontroliuojamas turinys socialinėse platformose? Ar suvaržymai gali užtikrinti saugesnę erdvę internete, o gal daugiau dėmesio reikėtų skirti švietimui bei pasitikėjimui?

Labai kviečiame debatus išgirsti patiems:

Dėkojame puikioms debatantėms bei mūsų asociacijos narėms Dainorai Kizytei, Vilijai Sviderskytei, Gabrielei Špiegytei bei Gabijai Ulinskaitei.