„Alumni an Schulen“ mokymai

Asociacija nuo 2017 – ųjų Lietuvos mokyklose rengia debatų vokiečių kalba mokymus „Alumni an Schulen“. Mokymų esmė – moksleivius supažindinti su konkursu „Jugend debattiert in Mittel-, Ost- und Südosteuropa“ ir padėti pasiruošti dalyvavimui konkurse.

„Alumni an Schulen“ užsiėmimus veda mūsų asociacijos alumnai ir buvę šio konkurso dalyviai, turintys daug debatavimo vokiškai patirties. Užsiėmimų metu moksleiviai gauna įvairias užduotis, pradedant tokiomis, kurios skirtos argumentų ir debatų kalbų formavimo tobulinimui ir baigiant mini debatais vokiškai.

Alumnai mokymus veda savanoriškai ir kasmet vis daugėja mokyklų, besidominčių galimybe surengti šiuos mokymus – tai lemia, jog „Alumni an Schulen“ yra viena sėkmingiausių mūsų iniciatyvų. Mes labai džiaugiamės, jog moksleiviai, įkvėpti šių mokymų, vėliau pasiryžta dalyvauti „Jugend debattier in Mittel,- Ost,- und Südeuropa“ debatų atrankiniuose turuose, siunčia gerus atsiliepimus, o taip pat ir prisijungia prie mūsų asociacijos. „Alumni an Schulen“ mokymai svarbūs ne tik tuo, jog padeda moksleiviams įgyti pasitikėjimo kalbant vokiškai, bet ir tuo, jog skatina vokiečių kalbos vartojimo kultūrą Lietuvoje, supažindina moksleivius su įvairiomis galimybėmis, kurias gali atverti vokiečių kalbos mokėjimas, skatina jaunimo motyvaciją bei pabrėžia debatų ir diskusijų svarbą visuomenei.