Projektai

Jaunimo debatų konkursas

Asociacija „Jaunimo debatai“ kviečia tave dalyvauti Jaunimo debatų konkurse! Pažadame, kad bus daug įdomių temų, emocijų, neišdildomų prisiminimų bei naujų patirčių. Visi dalyviai bus apdovanoti dalyvavimo sertifikatais ir asociacijos atributika, o turnyro nugalėtojams atiteks specialus organizatorių ir rėmėjų įsteigtas prizas!

Turnyre dalyvauti gali visi Lietuvos jaunuoliai, besimokantys 9-12-oje klasėje. Neturi debatavimo patirties ir nežinai nuo ko pradėti? Drąsiai registruokis, o mūsų organizatorių komanda Tave apmokys, suteiks visą reikalingą medžiagą ir bus pasiekiama nuotolinėms konsultacijoms. Jei nori dalyvauti konkurse, privalai sudalyvauti vienuose iš mūsų organizuojamų mokymų.

Daugiau informacijos


Tarptautiniai projektai

Asociacija „Jaunimo debatai“ skiria dėmesį debatų kultūros plėtrai ne tik Lietuvoje, bet ir Europoje. Todėl puoselėjame turimas partnerystes bei dalyvaujame projektuose ir renginiuose užsienyje.

Debate, not Argue

DNA (Debate, not Argue) reiškia "Diskutuoti, o ne ginčytis", ir tai yra mūsų tikslas - norime sukurti aplinką, kurioje galėtume keistis nuomonėmis, patirtimi ir diskutuoti, o ne kovoti dėl to, kas teisus, o kas ne.

Skaitykite daugiau...


Debate Your Issue!

2020 metų vasario mėnesio pabaigoje asociacija kartu su partneriais iš 5 Europos šalių pradėjo vykdyti tarptautinį „Erasmus+” programos projektą Debate Your Issue! (DYI), kurio tikslas – kovoti su augančiu euroskepticizmu, nesidomėjimu naujienomis bei mažėjančiu įsitraukimu į politiką jaunimo tarpe.

Projekto metu jaunimas mokysis priimti ir suprasti kitų žmonių kitokias nuomones bei prisiimti atsakomybę už savo paties žodžius tokiu būdu prisidėdamas formuojant stiprią, pagarba kitiems žmonėms pasižyminčią bendruomenę.

Skaitykite daugiau...


Freiraum

2017 m. rudenį 47 Goethe’s Institutai Europoje susibūrė bendram projektui Freiraum (vok. laisva erdvė). Tam, kad geriau suprastų ir įsigilintų į vietinį kontekstą, kiekvienas institutas išsirinko partnerį savo šalyje.

Goethe’s Institutas Vilniuje pakvietė mūsų asociaciją tapti partnere šiame projekte ir taip mes įsitraukėme į šį tarptautinį projektą.

Skaitykite daugiau...


Viešieji renginiai

Kasmet asociacijos nariams organizuojame kelių dienų akademinio pobūdžio renginį Vasaros akademiją, kuriame mūsų nariai dalinasi įvairiomis idėjomis bei rengia pranešimus aktualiomis temomis. Vasaros akademijos tikslas – suburti asociacijos narius ir sukurti erdvę keistis žiniomis, diskutuoti bei klausytis pranešimų.

Apie Vasaros akademiją 2021

Apie Vasaros akademiją 2022


Mokymai ir dirbtuvės

Asociacija kiekvienais metais organizuoja įvairius mokymus bei stovyklas, skirtus jaunų žmonių debatų įgūdžių tobulinimui.

Vienas iš praeities pavyzdžių - mūsų vasaros stovykla, apie kurią daugiau sužinoti galite čia.

Taip pat asociacija organizuoja mokymus „Alumni an Schulen“, skirtus supažindinti ir paruošti moksleivius dalyvavimui konkurse „Jugend debattiert in Mittel-, Ost- und Südosteuropa“.


Renginiai mūsų nariams

Asociacija organizuoja įvairaus pobūdžio renginius skirtus mūsų nariams, vienas jų - Žiemos Akademija.

Skaitykite daugiau...


Leidiniai ir metodinė medžiaga

Žemiau rasite naudingą asociacijos „Jaunimo debatai“ paruoštą metodinę medžiagą ir leidinius, kurie padės tiek savarankiškai mokytis debatuoti tiek integruoti debatus pamokų metu:

Leidiniai ir metodinė medžiaga...