Debate Your Issue (DYI)

Šių metų vasario mėnesio pabaigoje asociacija kartu su partneriais iš 5 Europos šalių pradėjo vykdyti tarptautinį „Erasmus+“ programos projektą Debate Your Issue (DYI), kurio tikslas – kovoti su augančiu euroskepticizmu, nesidomėjimu naujienomis bei mažėjančiu įsitraukimu į politiką jaunimo tarpe. Projekto metu jaunimas mokysis priimti ir suprasti kitų žmonių kitokias nuomones bei prisiimti atsakomybę už savo paties žodžius, tokiu būdu prisidėdamas formuojant stiprią, pagarba kitiems žmonėms pasižyminčią bendruomenę. 

Norėdami įgyvendinti šiuos tikslus, kartu su projekto partneriais atrinksime po maždaug 30 jaunų, 18-25 metų, savo nuomonę anglų kalba galinčių reikšti, žmonių, kuriuos mokysime debatų kultūros, naudodami Jugend debattiert debatų formatą

Jaunuoliai dalyvaus įvairiose dirbtuvėse bei kituose užsiėmimuose, kurių temas galės pasirinkti patys. Taip pat jie turės galimybę susitikti su jiems patiems svarbiais bei įdomiais mūsų šalies lyderiais bei nuomonės formuotojais, su kuriais galės pasidalinti rūpimais klausimais, problemomis bei taip pat įsitrauks į karštus debatus ar diskusijas. Debatų mokymų metu jaunimas galės savo nuomonę jiems rūpimais klausimais reikšti ir rašydamas straipsnius, tinklaraščio įrašus arba naudodamas kitus interaktyvius būdus. Atrinktos nuomonės bus publikuojamos tarptautinėje interneto svetainėje, o jų autoriams bus mokami honorarai. 

Po debatų mokymų, projektą vainikuos tarptautiniai debatų finalai, kurie vyks kiekvieno iš dalyvaujančių partnerių šalyje. Tokiu būdu kiekvienas projekto dalyvis turės galimybę nuvykti į bent vieną iš projekte dalyvaujančių šalių, susipažinti ir debatuoti su panašaus amžiaus žmonėmis iš kitų valstybių bei patyrinėti kitas kultūras ir tradicijas. Patys paskutiniai debatai vyks Briuselyje, kur jaunuoliai ne tik debatuos, bet ir galės akis į akį susitikti su įvairiais Europos Sąjungos politikais bei su jais padiskutuoti jaunimui svarbiomis temomis. Visi tarptautiniai debatai vyks anglų kalba. 

Dalyvavimas „Erasmus+“ projekte Debate Your Issue bus visiškai nemokamas. Organizatoriai apmokės kelionės ir pragyvenimo užsienyje išlaidas, pasirūpins reikiamomis priemonėmis debatų mokymų metu, organizuos susitikimus su jaunimui svarbiais visuomenės lyderiais. Projektą bendrai finansuoja Europos Sąjunga.

Akimirkos iš pirmojo projekto partnerių susitikimo

Projekto partneriai

Mediawijs – Flandrijos medijų ir informacinio raštingumo centras (Mediawijs – Vlaams Kenniscentrum Mediawijsheid)

Goethe’s institutas Čekijoje (Goethe-Institut Tschechien)

Latvijos nacionalinė biblioteka (Latvijas Nacionālā bibliotēka)

Jano Nowako-Jeziorańskio Rytų Europos kolegija Vroclave (Kolegium Europy Wschodniej im. Jana Nowaka-Jeziorańskiego we Wrocławiu)

Tarptautinių jaunimo debatų alumnų asociacija

Naujieji kultūros namai (Novo Kulturno Naselje)