Projektas „(Ne)žalias“

Remiantis tyrimais, tokiais kaip Europos socialinis tyrimas, Jaunimo reikalų agentūros analizės, Europos Komisijos „Jaunimo užimtumo iniciatyva“ ir kt., jaunuoliai iš mažiau pasiturinčių šeimų susiduria su didesne švietimo nelygybe, socialine atskirtimi ir turi mažiau galimybių prisidėti prie visuomeninės veiklos. Dėl šių iššūkių jie gali patirti didelį spaudimą, nerimą, nepasitikėjimą savimi, psichologines problemas ir izoliacijos jausmą. Nesprendžiamos, šios problemos gali skatinti asocialų elgesį ar apatiją aplinkinių atžvilgiu. Tai pat, šie sunkumai riboja jų galimybes susidomėti prasmingomis neformaliomis kūrybiškumo praktikomis bei aktyviu bendruomeniškumu, kurie dažnai yra prieinamesni labiau pasiturinčioms visuomenės grupėms.

Siekiant mažinti šios problemos mastą, projekto „(Ne)žalias“ rėmuose 2024 m. pabaigoje organizavome septynias dirbtuves, skirtas jaunimo (iki 18 m. ) iš nepasiturinčios ir socialiai pažeidžiamos aplinkos tekstilės perdirbimo, šilkografijos ir elektroninės muzikos kūrimo įgūdžiams tobulinti. Dirbtuves vedė šių sričių menininkai – understyle.shop, UGLY AND USELESS ir Pavel Grigorjev. Dirbtuvėms pasibaigus, buvo surengtas finalinis projekto renginys-konkursas, kurio metu, siekiant pasidžiaugti dalyvių dirbtuvių metu sukurtais meno kūriniais, jie buvo eksponuojami.

Kviečiame pasižvalgyti po „(Ne)žalias“ projekto dirbtuves ir finalinį renginį:

Tekstilės perdirbimo, elektroninės muzikos kūrimo ir šilkografijos dirbtuvės tapo ne tik erdve dalyvių saviraiškai, bet ir socialinių ryšių kūrimo vieta, kurioje jaunuoliai jautėsi įvertinti bei mokėsi atsakomybės bei gebėjimo dirbti komandoje. Kūrinių eksponavimas finaliniame renginyje paskatino jaunuolius didžiuotis savo kūryba, sustiprino jų pasitikėjimą savimi bei motyvaciją toliau plėtoti savo kūrybines ir socialines kompetencijas. Projektas taip pat skatino bendradarbiavimą tarp menininkų, jaunų žmonių iš mažiau pasiturinčios aplinkos ir socialinių organizacijų, o tai, tikimės, padės užmegzti ilgalaikes socialines ir kūrybines partnerystes. Džiaugiamės, kad projektas prisidėjo prie tvarios kūrybos praktikų vystymo ir padėjo jauniems žmonėms iš mažiau pasiturinčios aplinkos ugdyti atsakomybę ir socialinius bei kūrybinius įgūdžius.

Dėkojame Vilniaus miesto savivaldybei už dalinį projekto finansavimą.